Zagarna

Temný pán Zagarna, Lord z Kaagu, byl nejvyšším lordemTemných zemí během masakru Kai. Zagarna je popisován jako humanoid s modrou ještěří kůži a chřtánem plným tesáků na břiše.

„Jeho hlas byl tichý a bublavý, jako kdyby mluvil skrze stopu vody. Tato tichost byla ještě děsivější, pokud vezmeme v úvahu jeho obrovskou figuru. Když stál, měl skoro 20 stop. Jeho kůže byla šupinatá v barvách modré a zelené. Jeho nohy, ruce, chodidla i dlaně měly ostré drápy; dvojitá řada spárů běžela z jeho čela podél páteře. Z jeho rohaté tváře vycházela masivní čelist se zuby ostrými jako nože a delšími než mužská ruka. Jeho nemístně růžový jazyk sebou kmital dovnitř a ven jako ten hadí“ (Stíny nad řádem Kai)

Jeho věrní nosili oranžové prapory s rozpolcenou lebkou.

Vzestup k moci

Zagarna se stal mocným poté, co byl Vashna u Maakengorgu poražen [Králem Ulnarem I.](ulnar -I.) Ačkoli porazit Vashnu se snažilo všech 19 temných pánů, Zagarna našel Kameny zkázy Agarashe Prokletého a použil jejich moc k upevnění své vlády nad Temnými zeměmi. Pak si dal za cíl dobytí Sommerlundu a první invazi podnikl roku MS 4219.

I když zpočátku úspěšná, setkala se jeho invaze s první porážkou v momentě, kdy Sommerlunďané zjistili, že armády giaků se snadno rozpadnou bez svých velitelů. Sommlendinská armáda vedená Kai Lordy tuto slabinu využila velmi dobře a invazi potlačila.

Nesmrtelný jako všichni temní páni, pokračoval Zagarna v držení moci nad svými druhy i ve stínu zmařené invaze a naplánoval nový útok o pár století později v roku MS 5050. Co se jevilo jako podobně k neúspěchu odsouzené jednání, se dramaticky změnilo, když do Temných zemí dorazil Vonotar. Nespokojený čaroděj z Bratrstva Křišťálové hvězdy hledal cesty, jak posílit vlastní magii a nezastavil se ani před mocí Nadziranimů.

Zagarnovi Vonotar odhalil, že v Klášteře Kai se v jeden den setkávají všichni Kai Lordi na slavnosti, takže je možné vyhladit celý řád, který nestihne povolat na pomoc armády Sommerlundu. Přesvědčený Zagarna se pohnul dřív, než plánoval a v následném masakru načasovaném na Fehmarnův svátek zabil všechny členy řádu až na jednoho, který následně přijal jméno Osamělý Vlk.

Pád a smrt

Měsíce po invazi zlikvidoval Zagarna dobrou polovinu Sommerlundu, zabil korunního Prince Pelathara, obléhal Toran a přesunul svoje armády k Holmgardu. Nicméně nezabil všechny z řádu Kai. I když tento úkol svěřil Vonotarovi, čaroděj selhal v kažédm pokusu zabránit Osamělému Vlkovi v dosaření Durenesského hlavního města Hammerdalu a pak se vrátit v čele tamní flotily se Sommerswerdem.

Na úsvitu jeho návratu, za rozbřesku Zagarnova zdánlivého triumfu, byl Zagarna vymazán paprskem světla vypuštěným ze Sommerswerdu a stal se pak prvním Temným pánem za celá milénia, který zemřel. Jeho smrt způsobila paniku celé armády, takže prchla do Temných zemí. Zůstaly za ní stovky tisíc jejich druhů, které pronásledovaly spojené síly Sommerlundu a Durenoru.