Agarash Prokletý

Agarash Prokletý je stvoření neuvěřitelného zla vyslané samotným bohem Naarem do Magnamundu za účelem porážky Nyxatora, kterého se Naarovi agenti snaží zabít celá milénia. Agarash postavil rozlehlé město Naaros a vyzbrojen třemi čarovnými runami a Naarovým Spárem dobyl celý jižní Magnamund.

Před svou smrtí vytvořil deset relikvií, do kterých schoval svou moc a ujistil se, že bude strašit po celém Magnamundu.Sedm krystalů vytvořil z černého jantaru, ty nazval Kameny zkázy, a tři desky z obsidiánu. Tyto dlaždice byly pokryty značkami nebo runami, které odlišovaly jejich původ. Tři runy byly dlouho po zničení Naarosu považovány za ztracené, až se objevily v rukách Lorda Vandyse z Eldenory. Byly zničeny v Duanonu během Runové války.

Agarash pak putoval do centra planety, roku 4906 MS zabil Nyxatora a ukradl jeho Kameny vědění. V zoufalé snaze uchránit Magnamund před zlem poslali Kai a Ishir Starší magi, rasu magických bytostí, kteři se mohli Agarashovi postavit. Na konci války, která trvala tisíce let, roku MS 6700 Starší magi konečně Agarashe porazili a znovu získali Kameny vědění. Předtím se mu ale ještě podařilo ukrýt Kameny zkázy. Odkaz Agarashe Prokletého je rozsáhlý; jeho nástroje zla pomáhaly dalším střetům ještě dlouho po jeho pořážce.

Krátký seznam artefaktů vytvořených Agarashem