Klášter Kai

Klášter Kai je duchovní domov a cvičiště Řádu Kai.

Věž Slunce je nejvyšší věží Kláštera. Je v ní Síň Tradic, Síň Kai Mistrů a Síň Velmistrů. Síň Mistrů je nad Síní Ducha a pod Síní Velmistrů. Je v ní prostý dřvěný trůn a zelené pilíře.

Síň Velmistrů je v nejvyšší části Věže Slunce. Řád byl založen roku MS 3810 Baronem Sommerlundu, který později přijal jméno Sluneční Orel. Pak začal hledat Nyxatorovy Kameny vědění a rozvíjet vlastní schopnosti až domomentu, kdy se stal Kai s mnoha superschopnostmi v boji, zostřenými smysly a schopností léčit sebe i ostatní.

Svůj klášter založil v severozápadním rohu Sommerlundu poblíž Durcragských hor. Během dlouhé historie byl První řád obnoven pro obranu Sommerlundu jakožto mnohem menší země proti obrovským hordám Temných pánů. Postupem času se z útoku Temných pánů a jejich zatlačení díky Řádu Kai stala téměř cyklická událost.

Během války Temného pána Zagarny byl první řád Kai vyhlazen. A i když Osamělý vlk Zagarnu zabil a pomohl vytlačit jeho armády ze země, neměl čas dohlížet na tvorbě nového řádu. Zatímco byl poslán za Rytířem smrti z Ixie, daleko od Sommerlundu začínaly další potíže.