Helgedad

Helgedad ovládaný Temnými pány je hlavním městem Temných zemí. Ocelový most se klene přes Jezero Krve, které je druhem duchovního pekla spalujícího duše těch, kteří jsou do něj vhozeni, a pohání město svou bolestí. Hluboko pod povrchem, na úrovni Jezera Ohně, se rodí zplozenci Temných pánů. Tady v hlubinách Helgedadu se nalézá největší koncentrace zla v celém Magnamundu. Věž Prokletých byla sídlem Arcilorda města.

Rozsáhlé pevnostní město bylo postaveno na žulovém ostrovu uprostřed Temných zemí giackými otroky Arcilorda Vashny, ačkoli on sám se nedožil jeho dokončení. Zagarna, jeho následovník, dohlížel na konečné práce a taky zahájil stavbu osmi dalších pevností.

Osamělý Vlk infiltroval město roku 5070 MS a v jednom souboji zabil Temné pány Taktaala a Gnaaga. Pak umístil bombu do transfuzoru, který napájel Tanoz-Tuk´orova zařízení, která Temným pánům dovolovala žít mimo jedovaté ovzduší Temných zemí a osobně vedl následující bitvu. Sám uprchl na osobním Imperiálním zlanbeastovi Lorda Gnaaga a Helgedad byl srovnán se zemi.