Viveka

Viveka je žoldnéřka.

Gamebooky

Poprvé (a v gameboocích naposledy) se objeví v Ohni na vodě. Velmi atraktivní žena s jizvou na tváři jdoucí přes levou tvář, která ale jen umocňuje její krásu. Stane se jednou z podezřelých na vraha, které poslal na Osamělého vlka Vonotar, což ovšem není. Je nicméně smrtícícm protivníkem v přímem souboji.

Statistiky

Viveka je tuhý protivník, za což může její žoldnéřská minulost.

Umění boje: 24 Kondice: 27 Předměty: dýka, krátký meč, 42 zlatých

Legendy o Osamělém vlku

V knižní sérii má Viveka mnohem výraznější roli. Je to odmítnutá dcera Lorda Axima z Rymy, a i když vyrůstala v lásce k luxusu, vždycky cítila (možná právem), že její otec upřednostňoval svého syna Rupretcha. Nicméně Rupretch se dostal do Naarova vlivu a v záchvatu šílenství ji obvinil ze zrady a pokusil se ji zabít. Viveka byla donucena ho zabít, a protože věděla, že by trvalo dlouho, než by otci situaci vysvětlila, uprchla do Tarnalinského tunelu, kde našla útočiště u místního kmene Noodniků a učila se od Kai Lorda Diving Skua. Popravdě měla dost talentu na to stát se Kaiem sama, ale byla příliš stará na zavěcení.

Následně po utěku z Durenoru se stala žoldnéřkou. Nakonec byla najata bezskrupulním Vassagonským obchodníkem k vraždě Lackana, vůdce klanu Boneman. Do něj se místo toho zamilovala a našla u jeho klanu útočiště v Divočině. Ačkoli jejich názory na jisté tradice - například roli ženy v kmenové společnosti - se rozcházely, jejich vztah byl povětšinou harmonický. Dostala od něj dokonce mládě reebdana, Karenu. Když se ale jednoho dne vrátila, našla kmen vyvražděný hněvem Mazraha, Zultana Cloesie. Tehdy získala svou jizvu na tváři, když upadla a náhodou dopadla na Karenu, která instinktivně tasila drápy a poškrábala ji.

O roky později potkala Viveka na své cestě do Durenoru Osamělého vlka, když putoval tamtéž, aby získal od Krále Alina Sommerswerd. Okamžitě poznala, že není tím, za koho se vydává, a začala ho během jeho mise chránit, dokonce do té míry, že byla dvakrát vážně zraněna. Po bitvě v Holmgulfu byla považována za mrtvou, později se znovu objevila a stala se jedním z Vlkových blízkých přátel a společnic a pomáhala mu s formováním Nového řádu Kai. Existují náznaky, že se do ní Osamělý vlk na nějaký čas zamiloval, ale udržovala si odstup a adoptovala ho jako „malého bratra“. Udělal to samé a mluvil o ní jako o „starší sestře“.

S Osamělým vlkem se Viveka vyspala na konci osmé knihy příběhů (Kniha Magnakai), když byl v depresi z odchodu Qinefer. Knihy 8 a 9 odkazují na to, že mu slíbila, že si jejich vztah nechá čistě pro sebe. Osamělý vlk o ní mluví jako o „dalším důvodu, proč se vrátil“. Byla posledním člověkem, který se s ním rozloučil při výpravě za Kameny vědění. Od 12. a poslední příběhové knihy (Hnijící země), je Viveka jedinou přeživší láskou Osamělého vlka.

Související

Osamělý vlk

Axim z Rymy

Parsion

Rupretch z Ryme

Lackan

Bonemen

Karena