Tagazin

Démonlord Tagazin je služebníkem Smrtivládce Ixiataagy a existoval po celá milénia, pravděpodobně od času Agarashe Prokletého. Tato nadpřirozená stvůra je podobná šavlozubému šakalovi s krémovou kůží, svalantým tělem a ostrými drápy čnícími z bezsrstých pracek.

Výskyt

Království děsu

Osamělý vlk se o existenci Tagazina doslechne nejprve při setkání s Roarkem, šlechticem z Amory, když hledá první Kámen vědění v Království děsu.

Torgarské kobky

Vlk se tu se stvůrou prvně nesetká, teprve později, když putuje do Drakkarimské pevnosti Torgar (a jen tehdy, když ho cesta zavede na Ostrov duchů). V následném střetu zjistíme, že že Tagazina nezraní běžné zbraně.

Jak potkat v Torgarských kobkách Tagazina s Roarkem.

Rytíř smrti

Tagazin na Osamělého vlka zaútočí během události Rytíře smrti. Střet skončí, když Ixiataaga ztratí trpělivost a pošle jak Démona tak Velmistra Kai skrze Bránu stínů až na Rovinu Temnoty. Tady Vlk pronásleduje Tagazina a dvakrát se s ním střetává, než stvůru konečně udolá. Přitom získá prostředky na zničení Ixiataagy během návratu na Magnamund (pokud už u sebe nemá Sommerswerd).